Siti ponovo bez municije na Totenhemovom stadionu: Presudio Kejnov istorijski gol

0

Fudbaleri Totenhema pobijedili su Mančester Siti u derbiju, ujedno i poslednjem meču 22. kola Premijer lige rezultatom 1:0.

„Pijevci” su nastavili da bilježe odlične rezultate protiv „građana” na svom terenu. Naime, prvaci Engleske nisu uspjeli da postignu ni gol niti da osvoje bod otkako su „mamuze” na mjesto Vajt Hart Lejna izgradile novi Totenhemov stadion. Izgubio je tim Pepa Gvardiole svih pet utakmica u Premijer ligi i kup takmičenija na novom stadionu u Londonu?!

Poseban dan imao je kapiten i najbolji strijelac domaćeg tima Hari Kejn. Postigao je 267. u dresu Totenhema čime je postao najbolji strijelac ovog kluba u istoriji. Za gol je pretekao legendarnog napadača Džimija Grivsa.

Istovremeno to mu je bio jubilarni 200. gol u Premijer ligi što su prije njega uspjeli samo najbolji strijelac Premijer ligi svih vremena Alan Širer sa 260 (Blekburn i Njukasl) i Vejn Runi (Everton i Mančester Junajted) sa 208.

Kejn je mrežu Građana pogodio u 14. minutu nakon greške Rodrija na sredini terena i asistencije Danca Hejberga.

Ekipa Pepa Gvardiole pokušala je u nastavku meča da dođe do izjednačenja, blizu je bila u prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena, tada je Alžirac Rijad Marez odlično šuutirao, ali nije imao dovoljno sreće, pogodio je prečku.

Kevin de Brujne ušao je u igru tek u 59. minutu, a u 64. zapretio je Hulijan Alvarez, ali je Dajer uspio da osujeti napad gostiju. Samo nekoliko minuta kasnije ponovo je mladi Argentinac bio u šansi, međutim bez uspjeha. Uzvratio je na suprotnoj strani hrvatski internacionalac Ivan Perišić, ali se ovog puta Edersonova mreža nije zatresla.

Totenhem je finiš meča dočekao sa igračem manje, u 87. minutu drugi žuti odnosno crveni karton dobio je Argentinac Kristijan Romero. Ipak, ekipa Antonija Kontea uspjela je da odoli. Treba dodati da italijanski trener nije vodio ekipu, oporavlja se od operacije žučne kese. Ova pobjeda vjerovatno mu je najljepši poklon.

Siti i dalje zaostaje pet bodova za vodećim Arsenalom, dok je Totenhem peti sa 39 bodova, jednim manje od Njukasla na četvrtom mjestu koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone. Istina, ekipa iz sjevernog Londona ima i utakmicu više.

U narednom kolu Totenhen gostuje Lesteru, dok Mančester Siti dočekuje Aston Vilu.

Premijer liga, 22. kolo – petak: Čelsi – Fulam 0:0, subota: Everton – Arsenal 1:0 (0:0) /Tarkovski 60/, Aston Vila – Lester 2:4 (2:3) /Votkins 9, Sutar 32 – Medison 12, Ihenačo 41, Tete 45+2, Prat 79/, Brentford – Sautempton 3:0 (2:0) /Mi 41, Mbeumo 44, Jensen 70/, Brajton – Bornmut 1:0 (0:0) /Mitoma 87/, Mančester Junajted – Kristal Palas 2:1 (1:0) /Fernandeš 7, Rašford 62 – Šlup 76/, Vulverhempton – Liverpul 3:0 (2:0) /Matip 5ag, Doson 12, Neves 71/, Njukasl – Vest Hem 1:1 (1:1) /Vilson 3 – Paketa 32/; nedjelja: Notingem Forest – Lids 1:0 (1:0) /Džonson 14/, Totenhem – Mančester Siti 1:0 (1:0) /Kejn 14/.