Siti lako protiv Vulverhemptona

0

Fudbaleri Mančester Sitija pobijedili su kao gosti tim Vulverhemptona sa 3:0 u prvoj subotnjoj utakmici osmog kola Premijer lige.

Meč maltene nije ni počeo a na semaforu je već bilo – 0:1. Tačno u 56. sekundi Džek Griliš iskoristio je prodor Kevina De Brujnea i lako sa samo metar-dva matirao domaćeg golmana Žozea Sa.

Nije su dugo čekalo ni na drugi pogodak. U 16. minutu asistencija je upisana Bernardu Silvi, ali bila je to zapravo individualna akcija sjajnog Erlinga Halanda i precizan šut za njegov već 14. gol u sezoni (11. u Premijer ligi).

Kompjuter je izračunao da bi, ako nastavi u ovom ritmu, mladi Norvežanin mogao da postigne preko 60 golova u Premijer ligi ove sezone!

Kada je u 33. minut Irac u timu Vulvsa Nejtan Kolins dobio crveni karton zbog neopreznog starta na Grilišu bilo je jasno da će domaći tim pretpjeti ubjedljiv poraz.

Nisu zapinjali „građani“ u drugom poluvremenu, ubacili su u ler, a kad je Gvardiola malo podviknuo, De Brujne je novom asistencijom pomogao Filu Fodenu da u 69. minutu postavi konačnih – 3:0!

Belgijancu je to bila 92. asistencija u Premijer ligi i on se po tome izjednačio sa legendarnim kapitenom Liverpula i aktuelnim menadžerom Aston Vile Stivenom Džerardom. S tom razlikom što je De Brujne do tog učinka stigao sa čak 287 utakmica manje odigranih!

Siti je sa ovom pobjedom i utakmicom više odigranom pretekao Arsenal na prvoj poziciji Premijer lige.

U narednom kolu nakon reprezentativne pauze ekipu Pepa Gvardiole očekuje gradski derbi sa Mančester Junajtedom, dok „vukovi” gostuju u Londonu ekipi Vest Hema.

Rezultati: Vulverhempton – Mančester Siti 0:3 (0:2) /Griliš 1, Haland 16, Foden 69/, od 16: Njukasl – Bornmut, 18.30: Totenhem – Lester; nedjelja od 13: Brentford – Arsenal, od 15.15: Everton – Vest Hem; petak: Notingem Forest – Fulam 2:3 (1:0) /Avoniji 11, O’Brajen 77 – Tete 54, Palinja 57, Rid 60/, Aston Vila – Sautempton 1:0 (1:0) /Ramzi 41/, odloženo: Brajton – Kristal Palas, Mančester Junajted – Lids, Čelsi – Liverpul.