Crnogorski Srbi su najviše ojađeni od svih Srba. Oni su bili ponos srpstva, čuvari srpskih nacionalnih tradicija, časti, dostojanstva. Slavljeni su kao Srpska Sparta, a onda su od njih stvarali novu naciju da je suprotstave srpstvu.
Pod komunističkom diktaturom je moralo preko 90 odsto da se tako izjasni. Prošli su najveće muke. Sada je počelo to buđenje. I desio se taj hendikep, da je režim koji je uspostavljen na srpskim krilima 1989. godine ogrezao u kriminalu i korupciji: Milo Đukanović, veliki Srbin, zaklinjao se u srpstvo, išao na Dubrovnik, postade izdajnik – podsjetio je Vojislav Šešelj, objašnjavajući kako je Milo Đukanović ušao u kriminal, dodajući da sada u to „uvlači i Krivokapića“.
