Seria A: Inter u Konteovom stilu do osme u nizu, Parma šokirala Romu

0

Ovako se osvaja skudeto! Inter pobeđuje čak i kada ne blista. Nije danas oduševio u Torinu ali je Antonio Konte napravio izmene koje su Lautara Martineza lansirale ka potezima kojima je rešio pitanje pobednika protiv Tora – 2:1.

Inter je osmom uzastopnom pobedom nastavio sprint prema skudetu i pojačao pritisak na prvog pratioca Milan koji večeras dočekuje Napoli i mora da pobedi kako zna i ume da bi ostao u trci za titulu.

Junak Interove pobede je danas bio Lautaro Martinez ali teško da bi on ključne poteze napravio da nije bilo Konteovih sjajnih izmena Eriksena i Sančeza. Toliko kritikovane posrnule zvezde su danas podsetile na stare dane i sa klupe udahnule život Nerazurima.

Mirno prvo poluvreme se nastavilo vatrenim drugom. Konte je probudio ekipu ulascima Eriksena i Janga i Inter je počeo da steže obruč. Odmah je Eriksen sjajnim pasom lansirao Lautara u šansu, a Ico je napravio penal. Naravo, Romelu Lukaku ne promašuje penale…

Inter je počeo da se brani i dopustio Torinu da mu dođe pred gol što je bilo kobno. Očajno je u 70. minutu reagovala Interova odbrana posle kornera i Sanabrija je iz gužve nekako ugurao nekako loptu iza Handanovića.

I opet je Konte pogodio sa izmenom! Aleksis Sančez je posle nekoliko minuta na terenu sjajnim pasom pronašao Lautara Martineza, a Argentinac postigao fantastičan gol glavom. Sve je bilo gotovo, u Torinu više nije goriva za novi odgovor…

A kao grom iz vedra neba je odjeknula pobeda Parme nad Romom. Toliko čekana i toliko zaslužena. Posle neverovatne serije od 17 mečeva bez pobede i čekanja od tri i po meseca, Krstaši su na Tardiniju lakše nego što je to ilo ko mogao da očekuje, savladali Vučicu 2:0.

Proradila je Parmina rumunska veza skupih pojačanja. Denis Man je u devetom minutu probio po desnom krilu i ubacio u srce šesnaesterca gde je bio njegov zemljak Valentin Mihaila.

Preuzela je Roma inicijativu posle toga, imala loptu duže u nogama, ali je najopasnije pokušaje imala iz prekida dok je Parma pretila iz kontranapada. Tek što je krenulo drugo poluvreme, Parma je imala fenomenalnu šansu za 2:0 ali je Pau Lopez paradom sprečio prvenac Denisa Mana u Seriji A.

Ipak, drugi gol je stigao ubrzo. Još jedno zimsko pojačanje Gracijano Pele je iznudio penal, a Ernani bio siguran sa bele tačke i svi Romini planovi o preokretu su palali u vodu iako je Parma ove sezone sininom za gubljenje bodova u finišu.

U podnevnom terminu Bolonja je sa 3:1 slavila protiv Sampdorije.