Šampionski meč u Beogradu: Perperoglu dominirao, Zvezda bolja od “đetića”

0

Tražili su navijači Crvene zvezde od Deda Mraza i treći uzastopni trijumf protiv Budućnosti kao novogodišnji poklon za kraj godine na izmaku, to su i dobili!

U dva sata kvalitetnog košarkaškog programa i spektaklu kakav su dva najjača sastava regionalnog takmičenja mogli da pruže, srpski šampion podijelio je još jednu porciju hladne, gorke osvete zbog prošlosezonskog poraza u finalu Jadranske lige – 86 (23:11, 23:29, 17:23, 23:9).

Deda Mraz je ove praznične decembarske noći bio Stratos Perperoglu! U venama grčkog asa teče ledena krv koja je zaledila Budućnost na minus 14! Čak i kada je izgledalo da je izgubio živce i da ovo možda neće biti veče kakvo je očekivao, pokazao je zašto sa sobom uvek nosi etiketu velikog šampiona! Na kraju njegovih 23 poena i ključna uloga u zaustavljanju jakog naleta gostiju iz Podgorice, koji su potpuno izgubili kompas u poslednjoj dionici.

Kada je Crvenoj zvezdi bio potreban talas energije i neko ko će vratiti mir u redove, tu je bio Stratos! Kakvu je samo rolu imao u poslednjoj četvrtini, koju je Crvena zvezda završila u svoju korist rezultatom 23:9. Povukao je sve konce u odbrani, a onda sa osam velikih poena slomio duh Budućnosti i ostavio je bez brejka u Beogradu.

Još jednu odličnu rolu imao je Boriša Simanić, koji je sa 14 poena i 11 skokova dao toliko potrebnu snagu u napadu i sigurnost u odbrani u ključnim minutima. Majk Cirbes ubacio je 11, Bili Beron 13, a Majkl Odžo devet poena. Džo Regland je ostao na samo šest poena, ali i isto toliko asistencija.

U redovima Budućnosti, ujedno i najveća prijetnja Zvezde bio je Noris Kol s 21 poenom, Nemanja Gordić je u prvom poluvremenu bio u onom ritmu iz prošlosezonskog finala, ali je ostao na 14 poena, dok je Goga Bitadze skupio 12 poena, sve u drugom poluvremenu. Veliki problem Podgoričanima predstavljalo je to što su Edvin Džekson, Džejms Bel i Koti Klark zajedno ubacili – nula poena…