Saliba i Gabrijel častili Liverpul, Alison i Van Dajk vratili poklon

0

Arsenal je bio bolji od Liverpula 3:1 (1:1) u derbiju 23. kola Premijer lige koji će biti upamćen po katastrofalnim greškama odbrambenih igrača oba tima.

Ovom pobjedom ekipa Mikela Artete se približila na dva boda Redsima. Trećeplasirani Siti ima tri boda manje od Arsenala, ali i dvije utakmice manje.

Igrao se 14. minut kada su Tobdžije povele. Bila je to odlična akcija domaćih, Kaj Haverc je šutirao iz dobre pozicije, Alison Beker odbrani, ali je na odbitak natrčao Bukajo Saka i upakovao ga u mrežu.

Ostala dva gola na utakmici pala su nakon komičnih intervencija defanzivaca. Prvo je na scenu nastupio Arsenalov Vilijam Saliba, koji je bez potrebe gradio Luisa Dijaza, a sve je kulminiralo zbrkom u petercu Ganersa, nakon čega je Gabrijel Magaljaeš rukom poslao loptu u svoju mrežu.

U 67. minutu veliki kiks štopera Liverpula Virdžila van Dajka i golmana Bekera. Gledali su se Holanđanin i Brazilac ko će da krene na jednu dugu loptu, na kraju je čuvar mreže odlučio da izleti van šesnaesterca, promašio je loptu, a Gabrijel Martineli je poslao u prazan gol.

Bio je to peti pogodak Brazilca protiv Liverpula, po čemu su mu Redsi, uz Kristal Palas, omiljena žrtva.

U 88. minutu je štoper Liverpula, Ibrahima Konate zaradio drugi žuti karton i bilo je jasno da će teško ekipa Jirgena Klopa vezati četvrti meč bez poraza u duelima sa Arsenalom.

Konačnih 3:1 postavio je Leandro Trosar u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Belgijanac je nakon asistencije Jakuba Kiviora prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, šutirao… Lopta je zakačila Van Dajka i prošla kroz noge Alisonu.