Rusija u transu: Car Igor poslao Španiju kući

0

ŠPANIJA – RUSIJA 1:1 penalima 3:4
/Ignaševič 12ag – Dzjuba 41pen/

Moskva je u transu, španska dinastija je ugašena – Rusija je prvi put u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva! Zbornaja komanda bacila je špansku Furiju na koljena poslije apsolutno lude penal serije i 120 minuta krajnje dosadnog fudbala! Na kraju dva poluvremena i isto toliko produžetaka 1:1, a poslije penala 4:3 za Rusiju!
Rusiji zaista treba odati priznanje jer se borila lavovski za cilj koji je ostvarila – ultradefanzivnom postavkom upropastila je utakmicu, ali istu odvela u penal završnicu iz koje je izašla kao apsolutni pobjednik! I sve to zahvaljujući nevjerovatnim odbranama Igora Akinfejeva, koji je „skinuo“ udarce Kokeu u trećoj i Jagu Aspasu u petoj seriji. Moskva je pala u nevjerovatnu euforiju, Španija je završila svoje učešće, čime je stavljena tačka na jednu od najvećih fudbalskih generacija ikada viđenih.