Rukometaši Srbije pobijedili Bahrein

Malo osmjeha za srpske rukometaše! Rukometna selekcija naše zemlje igraće za 17. mesto na ovogodišnjem Prvenstvu sveta, pošto je danas bila bolja od Bahreina – 32:27.

Tim Nenada Peruničića ponovo se mučio tokom prvog poluvremena. Selekcija iz Azije je taj dio igre dobila rezultatom 17:15. Možda se činilo da ćemo doživjeti novu bruku, ali smo na kraju sasvim zasluženo stigli do druge pobjede na Mundijalu.

Orlovi su u drugom poluvremenu odigrali mnogo bolje u odbrani. Takođe, nerješiva enigma za Bahrein bio je Vanja Ilić. On je postigao devet golova. Naši su pojačali gas u finišu meča kada je Ilić imao odlične saveznike u Stefanu Vujiću (pet golova), zatim Vukašinu Vorkapiću i Bogdanu Radivojeviću – četiri gola.

U utakmici za 17. mesto Orlovi će igrati protiv boljeg iz duela Austrija-Argentina.