Roma i Fejenord će igrati za prvi trofej Lige konferencija

0

Fudbaleri Rome i Fejenorda će igrati u finalu prvog izdanja Lige konferencija, 25. maja na „Kombetari areni Er Albanija” u Tirani.

Rimljani su na prepunom „Olimpiku” slavili minimalni trijumf protiv Lestera (1:0), što im je uz 1:1 u prvom meču na „King pauer“ stadionu donijelo plasman u finale.

Ispostavilo se da je meč odlučen u ranoj fazi, kad je Tami Ejbraham ostao usamljen poslije sjajno izvedenog kornera Pelegrinija u 11. minutu. Najbolji strijelac Rimljana je nadskočio rivale i sa četiri metra glavom zakucao loptu u mrežu Kaspera Šmajhela. Mogao je i prije tog gola domaćin da stigne do vođstva, kad je Pelegrini iskosa sa lijeve strane snažno šutirao iz slobodnog udarca, ali je gotovo na gol-liniji danski golman uspio da izbije loptu. Umjesto da napadne, Lester je igrao prilično bojažljivo, bolje rečeno, Žoze Morinjo je sjajno pročitao njihovu igru. I u takvom odnosu snaga najbolju priliku do kraja meča imala je „vučica“. Zalevski je šutirao sa 14 metara, ali je odbrana engleskog tima uspjela da ga izblokira u poslednji čas.

Očekivalo se mnogo vatre u duelu na „Velodromu”, gdje su se sastali Marsej i Fejenord, dvije ekipe koje igraju prilično ofanzivan fudbal, što je pokazao i prvi meč kada je bilo 3:2 za Holanđane. Na opšte iznenađenje svih ljubitelja fudbala mreže na jugu Francuske ostale su netaknute. Marsej je očekivano bio agilniji, prvu priliku imao je u 10. minutu, ali je odbrana Roterdamersa uspjela da izblokira Dmitrija Pajea. Isti igrač je pokušao i u 21. minutu, ovoga puta šutirao je pored gola gostiju. Holanđani nisu bili bezopasni, zaprijetili su početkom drugog poluvremena, ali je Mandanda sjajno odbranio šut Sinistere glavom. Tim iz Roterdama imao je šansu i u 67. minutu, kad je Troner šutirao zamalo preko prečke. Do kraja je Marsej svim silama pokušavao da dođe do gola za produžetke, ali su gosti uspjeli da se odbrane.

Rezultati: Roma – Lester 1:0 (1:0) /Ejbraham 11/, Marsej – Fejenord 0:0; prvi mečevi: Lester – Roma 1:1 (0:1) /Manćini 67ag – Pelegrini 15/, Fejenord – Marsej 3:2 (2:2) /Desers 18,46, Sinistera 20 – Dieng 28, Žerson 40/.