Rolan Garos: Đoković rutinski do trećeg kola

0

Prvi reket svijeta Novak Đoković plasirao se u 3. kolo Rolan Garosa.

Sat i 35 minuta trebalo mu je da savlada Švajcarca Henrija Laksonena (6:1, 6:4, 6:3), a na terenu se zadržao četiri minuta kraće nego u prvom kolu, kada je bio bolji od Poljaka Hurkača.

Pravi otpor 27-godišnji Laksonen pružio je Đokoviću samo u drugom setu, kada je uspio da vrati prethodno izgubljeni servis za 3:3, ali se odmah potom suočio sa novim brejkom i set je otišao u rutinsku završnicu.

Svi su očekivali domaćeg igrača Žila Simona kao Novakovog protivnika u narednoj rundi, ali to će, iznenađujuće, biti 26-godišnji Italijan, 147. na ATP listi Salvatore Karuzo.

On je prosto pomeo 34-godišnjeg Simona sa pariške šljake, savladao ga u tri seta – 6:1, 6:2, 6:4.

Meč bi trebalo da se igra u subotu.

Dalje je prošao i Aleksander Zverev, kojeg je Šveđanin Imer mučio samo u trećem setu – 6:1, 6:3, 7:6.

U istom, gornjem dijelu kostura je i 4. nosilac Dominik Tim, koji je imao neočekivano puno problema sa 21-godišnjim Kazahstancem Aleksandrom Bubljikom – 6:3, 6:7, 6:3, 7:5.

Meč je umalo otišao u 5. set, ali je Kazahstanac u četvrtom ispustio vođstvo od 5:2.