Ministar spoljnih poslova Srbije Nikola Selaković položio je danas u Beogradu vijenac na spomenik Gavrilu Principu.

Na vijencu koji je položio šef srpske diplomatije stoji poruka: „Blago onom ko dovijeka živi, imao se rašta i roditi“.

Ministar Selaković je vijenac položio povodom rođendana Gavrila Principa, koji je rođen na današnji dan 1894. godine.

Spomenik Gavrilu Principu otkriven je na Vidovdan 2015. godine, kao donacija Republike Srpske, gdje je istovjetan spomenik godinu dana ranije postavljen u Istočnom Sarajevu.

(Novosti online)

 

Tagovi