Ritas je prošlost: Partizan protutnjao Zagrebom

0

Košarkaši Partizana savladali su Cibonu u Zagrebu (83:59) i nastavili sa dobrim partijama u regionalnoj Aba ligi.

Partizan je bolje počeo meč i poveo 10-2. Zatim slijedi prazan hod na obije strane gdje je Partizan mogao da uveća prednost ali on to ne da nije uspio nego je ispustio prednost i dozvolio Ciboni da povede 11-10. Do kraja četvrtine crno bijeli su vratili prednost u svoju korist i vodili četiri poena razlike, 20-16.

U drugoj dionici izjednačena borba sve do rezultata 32-31 u korist hrvatskog tima. Od tog momenta crno bijeli prave razliku 10-0 i odlaze na odmor sa prednošću 41-32. Prvu dionicu su obilježili faulovi i slobodna bacanja kao i dvije nesportske greške koje su napravili gostujući igrači.

Nakon pauze gosti su nastavili da uvećavaju prednost koja je išla do +20. Do kraja četvrtine Partizan je zadržao prednost i pred posljednju dionicu vodio 63:46. U posljednjih 10 minuta Partizan je rutinski priveo meč kraju za konačnih 83:59.

U redove pobjednika svi su se upisali u listu strijelaca, a najviše su se istakli Gagić sa 16, dok su Pedjž i Lendej dodali po 12 poena. U poraženom timu Ljubičić najzapaženiji sa 18 poena.

U sljedećem kolu Partizan dočekuje Budućnost u derbiju Aba lige.

piše: Nikola Mujović