Revanš baraža samo formalnost: Srpske rukometašice nadigrale Poljsku

0

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobijedila je sinoć u Zrenjaninu Poljsku sa 33:19 (17:11) u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo u Japanu.

Čvrsta odbrana od uvodnih minuta i nezaustavljiva Jovana Stoiljković odveli su domaćina na 5:1, a selektor Poljske bio je prinuđen na prvi tajm-aut već u 11. minutu.

Minut kasnije, Poljakinje su postigle prvi gol iz igre, stabilizovale se, ali na kratko, pošto je Srbija u finišu prvog dijela stekla maksimalnih plus šest, kada se razigrala Liščević.

Kako je počelo prvo, tako je startovalo i drugo poluvrijeme. Srbija je nadigrala Poljsku u svim segmentima i brzo stekla ogromnih plus 14.

Gošće nisu uspjele da iskoriste nekoliko praznih minuta Srpkinja, i za to su ekspresno kažnjene – golovi Jelene Lavko donose novi maksimum – 33:18 u 58. minutu.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Stojiljković sa sedam golova, jedan manje postigla je Kristina Liščević, dok su po pet postigle Katarina Krpež-Slezak i Lavko.

Revanš utakmica igraće se u četvrtak u Lubinu.