Remi po mjeri Francuske: Danci i Australijanci podijelili plijen

0

DANSKA – AUSTRALIJA 1:1 (1:1)
(Eriksen 7 – Jedinak 38. penal)

Pata karte u Samari, Danska – Australija 1:1. Ruke trljaju samo Francuzi. Jer ukoliko učenici Didijea Dešana savladaju Peru, u poslednjem kolu protiv Danske biće im dovoljan bod da ovjere prvo mjesto u Grupi C.
Imali su Eriksen i društvo sve u svojim rukama. Vodili, kontrolisali meč, ali onda su iznenada povukli ručnu. Sokerosi su to iskoristili. Ubijedili sebe da mogu mnogo više nego do tada i ne samo da uspjeli da dođu do boda, već imaju realnu šansu i da prođu dalje. U poslednjem kolu trebaće im trijumf nad Peruom od dva razlike, odnosno bilo kakva pobjeda Francuza.
Danska je ovog popodneva u Samari primila prvi gol u 2018. godini – Šmajhel je matiran poslije 571 minuta – ali gol vrijedan gubitka dva zlatna boda koja bi garantovala prolaz u osminu finala. Konačni utisak – moraće Hareide mnogo toga da popravi kako bi izbjegao poraz od Francuske, a s konstatacijom da bi Danci mogli da budu jedno od prijatnih iznenađenja šampionata možda smo i pretjerali. Takav je barem utisak poslije prve dvije runde.
Danci su mnogo bolje otvorili utakmicu. Prvi minuti namjetnuli su utisak da je četa Age Hareidea tehnički mnogo superiornija, da može da čuva loptu i kruži oko gola Meta Rajan kao maca oko slaninice. Pa još kada je Kristijan Eriksen pogodio za 1:0 u 7. minutu činilo se da Sokersi neće imati šta da traže na ovom megdanu, no međutim…