Remi Bjelorusije i Slovačke u Bačkoj Topoli

0

Zbog dobro poznatih okolnosti i ukrajinske krize Bjelorusija je prinuđena da mečeve Lige nacija igra na neutralnom terenu, pa je duel sa Slovacima (1:1) bio igran na stadionu TSC-a u Bačkoj Topoli. Bio je to vrlo zanimljiv susret, u kojem je najprije Slovacima poništen pogodak u 34. minutu, poslije provjere VAR sistemom utvrđeno je da je Kucka igrao rukom. I to nije baš najbolje uticalo na Slovake, koji su u 45. minutu primili gol, Bjelorusija je povela kad je pogodio Bakar.

Ipak, uspelja je Slovačka da izjednači, sredinom drugog poluvremena, tačnije u 65. minutu, poslije pogotka Zrelaka. Ovaj meč nije imao pretjerani rezultatski značaj, s obzirom da su Slovaci već obezbijedili opstanak, a da je Bjelorusija kolo prije kraja ispala u D diviziju.

Rezultatskog značaja bio je lišen i duel u Bakuu, u kojem je Azerbejdžan prilično lako savladao Kazahstan, sa 3:0. Od 36. minuta gosti su ostali sa desetoricom, poslije isključenja Alipa.

Brojčanu prednost Azeri su maksimalno iskoristili, pa su golove za ubjedljiv trijumf redom postizali Maročkin (autogol), Ozobić i Nurijev, sve u drugom dijelu drugog poluvremena.

Kazastan, na opšte iznenađenje ide u B diviziju.

U C diviziji u nedjelju uveče igrana su još dva meča, lišena rezultatskog značaja. Farska Ostrva su u Toršavnu slavila iznenađujuću pobjedu protiv Turske – 2:1. Golove za domaći tim postigli su Davidsen u 51. i Edmundspon u 59. minutu, počasni pogodak za Turke djelo je Gurlera iz 89. minuta.

U istoj grupi Luksemburg je pobijedio Litvaniju sa 1:0, strijelac gola vrijednog tri boda bio je Rodrigez u 88. minutu, na dodavanje Bariera.

Turska je još prije dva kola obezbijedila povratak u B diviziju. U poslednji rang Lige nacija ispala je Litvanija.