Real nadigrao Liverpul, ogroman korak ka polufinalu

0

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija upisali su pobjede u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

Real je u Madridu nadigrao Liverpul sa 3:1 čime je napravio ogroman korak ka polufinalu!

Prvo poluvrijeme apsolutno je pripalo domaćem sastavu. Neigranje Ramosa i Varanea nije bilo primjetno u posljednjoj liniji, a odličnu igru u prvom dijelu krunisao je sa dva gola.

Domaćin je prvi put zaprijetio u 13. minutu. Mendi je lagano izbacio Aleksandra Arnolda, centrirao je, ali je Vinisijus poslao loptu pored gola.

Do novog uzbuđenja čekalo se nekih 12 minuta Benzema je bio u dobroj prilici, ali je Kabak u posljednjem trenutku izblogirao njego udarac.

Dva minuta kasnije nije bilo spasa odbrani Liverpula. Vinisijus je sjajnim trkom pobjegao svojim čuvarima i udarcem u donji lijevi ugao, a sve to poslije asistencije Tonija Krosa, postigao pogodak.

Liverpul nije postojao na terenu, a Madriđani su nastavili da ih pritiskaju u želji da stignu do drugog gola.

U tome su i uspjeli u 36. minutu. Očajnu reakciju odbrane Liverpula, tačnije Aleksander Arnolda, iskoristio je Marko Asensio koji je lako prebacio Alisona – 2:0!

Drugi dio igre mnogo bolje je otvorio Liverpul. Real se neshvatljivo lako povukao, a “redsi“ su preuzeli konce igre u svoje ruke.

Bolju igru u tim momentima iskoristili su gosti da već u 51. minutu smanje na 2:1, a strijelac je bio Salah, koji je nakon odbijene lopte sa peterca poslao loptu iz golmana domaće ekipe.

Nešo više od petanestak minuta u drugom dijelu trebalo je Realu da se ponovo trgne. Pokušaji Krosa i kontra Asensija bili su najava za novi pogodak koji je stigao u 65. minutu.

Modrić je asistirao, a Vinisijus je u udarcem u donji desni ugao još jednom savladao Vinisijusa – 3:1.

Rela je nakon tog gola značajno spustio ritam igre. Liverpul je bio nešto ofanzivniji ali nije uspio da dođe do još jednog gola.

Revanš na Enfildu na programu je za osam dana.