Real Madrid i Čelsi bez pobjednika, presudiće revanš

0

Fudbaleri Reala i Čelsija remizirali su 1:1 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Susret u Madridu bio je spektakularan u uvodnih pola sata, nakon čega je viđena izuzetno oprezna igra sa obje strane.

Počelo je promašenim zicerom Vernera, ali u 14. minutu Čelsi je ipak našao put do mreže rivala.

Igrači Reala nisu uspjeli da u ofsajd zamku “upecaju” Pulišića koji je snalažljivom reakcijom matirao Kurtou.

Sredinom poluvremena Benzema je zaprijetio udarcem sa distance, pogodio je spoljni dio stative, a to je zapravo bila najava izjednačenja.

Francuz je u 29. minutu, nakon glavometa u šesnaestercu rivala, zakucao loptu pod prečku Čelsijevog gola.

Nastavak meča nije donio veća uzbuđenja, pa će odluka o putniku u finale biti donesena u Londonu iduće sedmice.

U srijedu uveče sastaće se PSŽ i Mančester Siti.