Real dobio el klasiko, Benzema i Kros presudili Barseloni

0

Realova sezone postaje sve izazovnija, Barsa je zaustavljena nakon 19 kola – epilog je el klasika koji je završen pobjedom madriskog tima od 2:1.

Zidanov tim je bar na jednu noć preuzeo vrh La Lige, izjednačivši se sa Atletikom, koji u nedjelju gostuje Betisu.

Real i Atletiko imaju po 66 bodova, Barselona jedan manje, trka za titulu biće dramatična.

Iako je Barsa bolje i dinamičnije otvorila utakmicu, domaćin je do poluvremena dva puta pogodio gol rivala.

Karim Benzema je u 13. minutu maestralno i majstorski petom proslijedio loptu u mrežu za 1:0, a Toni Kros iz slobodnog udarca, kroz loše postavljeni Barsin zid, udvostručio prednost 15 minuta kasnije.

Mesi je zatim iz kornera sa desne strane pogodio suprotnu stativu, da bi Oskar Mingesa u 63. minutu smanjio.

Barsa je imala posjed, nekoliko opasnih napada, ali je oslabljena odbrana Reala, bez Ramosa i Varana, bila dovoljno čvrsta, kao i protiv Liverpula u meču četvrtfinala Lige šampiona.

U posljednjim trenucima meča Kazemiro je isključen zbog dva žuta kartona, ali Katalonci nisu imali vremena da pokušaju da iskoriste brojčanu prednost…