Razbijena Angola: Srbija otvorila Mundobasket s +46!

0

Prije tri godine, na olimpijskom kvalifikacionom turniru u Beogradu rezultat je glasio 83:60. Na Mundobasketu smo slavili sa 94:44, dok je davne 2002. u Indijanapolisu takođe u prvoj utakmici grupe rezultat glasio 113:63. Srbija je ovogodišnji Svjetski kup otvorila kao pravi gazda protiv Angole – s pobjedom od 46 razlike, a na semaforu je na kraju stajalo 105:59!

Kao što je i najavljeno, Nemanja Bjelica je utakmicu odgledao s klupe, zbog čega je apsolutni miljenik publike Nikola Jokić bio upotrebljavan isključivo kao četvorka u rotaciji s Stefanom Birčevićem, ali ako nešto može da obraduje srpskog selektora Aleksandra Đorđevića posle uvoda u Svjetski kup jesu dobro i stabilno izdanje Bogdana Bogdanovića posle odmora u finišu priprema, te da je veću minutažu dobio Vladimir Lučić i zaigrao prvi put posle susreta s Litvanijom u Beogradu. Sakramentov as je već u prvoj dionici imao dvocifren učinak, a za uvodnih 15 minuta utakmice skupio je 16 poena, bez greške u šutu iz igre!

Srbija – Angola 105:59 (29:20, 21:12, 28:15, 27:12)

Dvorana: Fošan arena za kulturu i sport.
Gledalaca: 13.759.
Sudije: Giljerme Lokateli (Brazil), Martins Kozlovskis (Letonija), Skot Pol Beker (Australija).

SRBIJA: Simonović 5, Bogdanović 24, Bjelica, Lučić 7, Raduljica, Birčević 7, Jokić 14 (6as, 5sk), Milutinov 14, Micić 8 (5as), Gudurić 9, Jović 5 (9as), Marjanović 12 (10sk). Selektor: Aleksandar Đorđević.

ANGOLA: Domingos 6, Moreira 8, Gonkalves, Sipriano, Morais 15, Paulo 10, Antonio 6, Mingas 2, Mbunga, Mur 6, Žoakim 6, Konseisao.