Vladan Rakočević, menadžer za međunarodni razvoj Crvene Zvezde, potvrdio je za IN4S da će sigurno biti kandidat na izborima za predsjednika FSCG. Očekuje da izbori budu ponovljeni najkasnije na ljeto ove godine.

Njegovo saopštenje prenosimo integralno:

– SP u Kataru je kao ni jedno prvenstvo ili takmičenje do sada, pokazalo kako se i kojom brzinom razvija fudbal širom svijeta i koliko razlike u kvalitetu između tradicionalno fudbalskih i nefudbalskih zemalja postaju sve manje. Ono što treba posebno da zebrine sve ljude koji vole fudbal i Crnu Goru u isto vrijeme, jeste što jaz i razlika u kvalitetu kod nas postaje sve veća umjesto da se smanjuje. Razloga za takvo stanje i stagnaciju u našem fudbalu je mnogo. Ono što je činjenica jeste da u svim segmentima fudbalske industrije zaostajemo mnogo, ne samo za ozbiljnijim fudbalskim zemljama već i za regionom. U prilog ovoj tezi idu i rezultati koje ostvarujemo na reprezentativnom i klupskom nivou. Podatak da smo 54-ti od 55 zemalja i članica UEFA govori dovoljno sam za sebe, ali to je samo jedan od pokazatelja u kakvoj dubiozi se nalazi naš fudbal. Ni jedan naš klub nema finansijsku samoodrživost, ne postoji ambijent za ulaganje u fudbal koji dugoročno može da bude isplativ za bilo koga. Sve manji broj djece upisuje fudbal, sve je manja posjećenost na stadionima, sve manje kvalitetnih igrača izlazi iz naših klubova, zarada od prodaje igrača gotovo da ne postoji, infrastruktura je poražavajuća, prisustvo na tržištima van Crne Gore je misaona imenica. I niko ali niko se ne bavi ovim problemima i tematikom. Totalno odsustvo vizije napretka kompletne fudbalske industrije.

Uz dužno poštovanje prema svakom, predsjednik FSCG prije mjesec-dva u izjavi za jedan strani medij kaže citiraću “zarađujem malo, gotovo ništa, ali malo i radim” . U svakoj iole normalnoj sredini ovakva izjava bi bila alarm za uzbunu svim novinarima, ali kod nas su i novinari izgleda na istim talasnim dužinama kao i FSCG. Znači na dnu smo po svim parametrima a predsjednik kaže da ne radi ništa. To je po mom skromnom mišljenju skandal. Takav odnos mora da se mijenja, osim što nam treba predsjednik koji će PUNO da radi, treba nam angažman svih stručnih ljudi u svim oblastima fudbalske industrije. Trenutnu postavu rukovodećih ljudi u FSCG je jednostavno pregazilo vrijeme i došlo je vrijeme za smjenu generacija.

Da ne bih bio pogrešno shvaćen, nemam ništa ni protiv koga, a ponajmanje protiv predsjednika FSCG, I mislim da je takav čovjek neophodan CG fudbalu. Ali ne u ulozi predsjednika već ambasadora i promotera našeg fudbala. I čvrsto vjerujem da je preduslov za promjene na bolje, kompletna reforma FSCG.

Zbog svega navedenog, pozivam FSCG da ispoštuje odluku upravnog suda I u najkraćem roku ponovi glasanje u sjevernoj regiji, a samim tim u skladu sa zakonom raspiše održavanje izbora za predsjednika FSCG. Ako FSCG ne postupi po zakonu, pozivam državne organe (Ministarstvo sporta I tužilastvo) da se pozabave ovom temom. U slučaju da MS ostane nijemo na ovu temu, iniciraću pokretanje vanredne sjednice skupštine FSCG, na kojoj će biti izglasano nepovjerenje trenutnom rukovodstvu. A o svim nepravilnostima rada FSCG biće obavještena UEFA i prezentovaće im se dokazi i činjenice o malverzacijama u izbornom procesu iz 2021 godine, kao i pravosnažne presude UPRAVNOG SUDA CRNE GORE – stoji u njegovom saopštenju.

(IN4S)

Tagovi