Rajković odbranio penal Asensiju: Majorka zaustavila Real Madrid

0

Imao je bravure Predrag Rajković u mlađim danima, nosio omladnisku selekciju Srbije do osvajanja Mundijalita u Novom Zelandu odbranjenim penalima. Baš u tom modu bio je aktuelni čuvar mreže Majorke, koji bi poslije današnjih dešavanja na Balerima mogao da dobije poklon iz Barselone. Ukoliko Real Madrid ne odbrani titulu šampiona Španije, a sva je prilika da će tako biti, jedan od glavnih krivaca biće reprezentativac Srbije.

Veliku krizu igre i rezultata Real Madrid je nastavio na Majorki (1:0), u meču koji će se pamtiti po bravuri Predraga Rajkovića. Igrao se 59. minut meča kada je Vinisijus bio u prodoru, Brazilac je praktično izgubio kontrolu nad loptom, ali ga je po nogama zakačio Predrag Rajković. Mekan kontakt bio je dovoljan glavnom arbitru da pokaže na kreč, ali je neposredno poslije toga bivši golman Crvene zvezde iznikao u junaka meča. Isplatila mu se igra živaca dok je Asensio stavljao loptu na bijelu tačku. Uspio je Rajković da dekoncentiše vezistu Reala, i potom ga pročita.

Čak i udarac Asensija nije bio loš, ali je Rajković pogodio stranu i odbranio penal. Sigurno jedan od ključnih detalja na meču, Real je poslije toga imao više od igre, ali ne i strpljenja da okrene situaciju na terenu. Sjajan je u odbrani Majorke bio i potencijalni reprezentativac Srbije Matija Nastasić.

Majorka je sasvim zasluženo stigla do bodova, i možda nagovijestila primopredaju šampionskog pehara u Španiji, pošto Barselona može da pobjegne na velikih osam bodova prednosti.

Malo se kockao i Karlo Anćeloti u želji da rastereti nosioce igre uoči svjetskog klupskog prvenstva. Počeo je meč bez Alabe, Krosa i Luke Modrića. I što se tiče Reala nije to dobro izgledalo. Paklen rasplet za aktulenog prvaka Evrope najavljen je u 13. minutu. Gađao je Košta napadača Murićija, ali je nespretno loptu zahvatio Naćo, ona je pobjegla od Lunina i završila u mreži. Ništa tu nije mogao golman Real Madrida.

Bilo je mnogo nervoze u igri Real Madrida. Posebno u sredini terena gde se Sebaljos, Čuameni i Valverde stalno kasnili. Real Madrid je pojačao u nastavku. Morao je Anćeloti da posegne za Tonijem Krosom i Lukom Modrićem, ali je odbranjenim penalom Predrag Rajković podigao nivo samopouzdanja igračima Majorke. Istini za volju imao je domaćin sreće u samom finišu meča kada je pokušao Valverde. Prohujala je lopta iznad prečke Rajkovićevog gola.

Rezultati – petak: Bilbao – Kadis 4:1 (3:1) /Sanset 10, 35, 75, Alvares 44 – Eskalante 25/, subota: Espanjol – Osasuna 1:1 (0:1) /Brajtvajt 59 – Budimir 45/, Elće – Viljareal 3:1 (2:1) /Mila 3, 45+3, 52 – Moreno 22/, Atletiko – Hetafe 1:1 (0:0) /Korea 62 – Unal 83p/, Betis – Selta 3:4 (2:2) /Huanmi 9, Kanales 23, Fekir 84p – Larsen 6, Veiga 42, 56, Aido 69/; nedjelja: Majorka – Real 1:0 (1:0) /Fernandes 13ag/, od 16:15: Đirona – Valensija, 18.30: Sosijedad – Valjadolid, od 21: Barselona – Sevilja; ponedjeljak od 21: Rajo Valjekano – Almerija.