Piše: Igor Damjanović, politički analitičar
Dritan Abazović prije nekoliko nedelja išao je u Brisel da moli EU da njihove banke otkupe naš dug prema Kini, a da ga Crna Gora nastavi da ga otplaćuje nekoj EU kreditoru.
Đorđe Radulović prije nekoliko nedelja je izjavio da je Crna Gora kao „izrazito evrofilska zemlja, morala smo uvesti sankcije Rusiji, jer je to u njenom interesu“.
Pošto su naši dobrotvori i spasioci iz EU juče kazali da ih ne zanimaju naši dugovi prema Kini, pitam se hoće li Đorđe Radulović i Dritan Abazović danas pokazati minimum ljudske i političke odgovornosti i podnijeti ostavke na funkcije u vladi, uz zajedničko saopštenje:
„Ostavke podnosimo zato što smo dvije naivne budale, koje pojma nemaju o geopolitici.“
