Radović: Prednost koju smo stekli u prvom meču sa Zlatiborom ne mora ništa da znači

0

Košarkaši Podgorice otputovali su juče na Zlatibor, na revanš četvrtfinala plej-ofa ABA 2 lige.

Ekipa iz glavnog grada je u Srbiju odnijela velikih 24 poena prednosti iz prvog meča. Doza optimizma je izuzetno visoka pred gostovanje Zlatiboru, na meču koji se igra danas od 18 časova, uprkos kadrovskim problemima.

Nakon prvog meča, gdje smo nastupili bez Nikole Žižić i Danila Ivanovića, sada smo dodatno oslabljeni, jer neće biti ni kapitena Milutina Đukanovića. Ali, nadam se da ćemo znati da odgovorimo na pravi način. Svjesni smo važnost meča i vjerujem da ćemo odigrati na najbolji način“, rekao je trener Podgorice, Dragan Radović.

Podgorica je ligaški dio regionalnog takmičenja završila na šestom mjestu sa učinkom o osam pobjeda i pet poraza, dok je Zlatibor bio treći sa 10 pobjeda i tri poraza. U okviru 7. kola Zlatibor je trijumfovao rezultatom 84:72, ali je prvi meč u Podgorici jasno pokazao da u plej-ofu sve što je do tada bilo pada u vodu. U doigravanju je svaki meč priča za sebe. Upozorava na to Radović.

Prednost koju smo stekli u prvom meču ne mora da znači ništa. Igra se ukupno 80 minuta i vidjećemo ko će na kraju da bude bolji. Mislim da smo u prvom meču pokazali dobar odnos, imali dobru odbranu i pored primljenih 89 poena, kontrolisali smo meč i očekujem od momaka da i u ovom meču budu sa maksimalnom energijom i koncentracijom svih 40 minuta, što bi nam omogućilo rezultat koji će nas voditi u narednu rundu“, dodao je Radović.