Radović: Na nama je da se spremimo i odigramo najbolje što možemo protiv Vojvodine

0

Podgorica je drugu sezonu zaredom u polufinalu ABA 2 lige, a treći put u četiri sezone, koliko nastupa u regionalnom takmičenju.

Podgorica je, nakon ubjedljive pobjede u prvom meču (113:89), slavila i u revanšu (100:93) i jasno pokazala da joj je mjesto među četiri najbolja tima. Na taj način Pod- gorica nastavlja put, a u polufinalu čeka je Vojvodina, koja je eliminisala Sutjesku.

Poslije tog prvog meča došli smo na Zlatibor svjesni da treba da odigramo 40 minuta na visokom nivou, kao što je to bilo u Podgorici i da imamo koncentraciju, jer znamo kvalitet koji ima Zlatibor. Mislim da smo od samog starta bili koncentrisani, motivisani i ušli u dobar ritam, kako napadački, tako i defanzivno. Kontrolisali smo meč tokom cijelog prvog poluvremena. Nakon toga smo ušli u još jači ritam, dodali gas u odbrani i napadu i na kraju uspjeli da zabilježimo pobjedu i u ovom meču. Sigurno je da nam puno znači za nastavak prvenstva, ali najvažnije je da smo prošli dalje i da nas čeka polufinale. Čestitam mojim momcima na dobrom pristupu, dobroj energiji, dobroj pobjedi. Želim im sreću u nastavku i zahvaljujem domaćinu na gostoprimstvu i korektnoj igri“, kazao je trener Podgorice Dragan Radović.

Presudna se ispostavila treća dionica koju je Podgorica odigrala fenomenalno. Čak 33 poena ubacili su gosti, dok je odbrana odradila solidan posao i spustila domaćina na 18 poena. Već tada je bilo jasno da je crnogorski tim polufinalista ABA 2 lige.

„I pred početak plej-ofa smo znali da svi učesnici imaju šansu da prođu dalje i sa ciljem da dođu do finala, na kraju i da pobijede. Na nama je da se spremimo, imamo dovoljno vremena do prvog meča, i da odigramo najbolje što možemo“, naglasio je Radović.

Podgorica će u srijedu, 24. aprila od 17 časova ugostiti Vojvodinu, a zatim 2. maja u istom terminu putuje na revanš, gdje će tražiti istorijski uspjeh.