Radnički se nasukao u Pireju: Pro Reko lako sa Dinamom

0

Nije bilo dileme. Iako je Radnički 20 minuta bio više nego ravnopravan rival (6:6), do kraja trećeg dijela je za šest minuta primio pet golova. Olimpijakos je slavio u sedmom kolu grupe A vaterpolo Lige šampiona sa 13:7 (3:2, 3:3, 5:1, 2:1).

Grčki tim sada ima 18 bodova i dijeli prvo mjesto,  a Radnički je ostao na osam bodova, Strijelci su bili: Murikis i Kolomvos tri, Genidunas, Vamoš, Fudulis dva i Dervisis jedan za Olimpijakos, Ćuk dva, Vrlić, Lukić, Janković, Branković, Stanojević za Radnički.

Radnički je zaslužio možda i više od minimanlnog minusa 2:3 u prvoj četvrtini. Hrabro, bez pritiska su Kragujevčani ušli i duel, imali više prilika ali i Bijača na golu Olimpijakosa. Raspoloženi Ćuk ga je dva puta savladalo, drugi put majstorski sa pozicije krila. Radnički tri puta nije iskoristio igrača više, uz to Bijač je Lukiću odbranio peterac. U završnici Dervisis je izjednačio, Vamoš pogodio sa igračem više. Poslednji napad u četvrtini je Radnički imao koju je završio greškom u dodavanju.

Vidio se problem drugog centra, kada Vrlić nije u bazenu, sve je mnogo teže. Prvi gol sa igračem više Radnički je postigao poslije prelijepe akcije Lukića i Vrlića, a Stanojeviću je ostalo da ubaci loptu u praznu mrežu. Uslijedila su dva gola Murikisa sa pozicije centra, bilo je 5:3 za Olimpijakos koji je jakim presingom mučio Radnički. Poslije vođstva Olimpijakosa 6:3 Stevanović je kod dobijenog igrača više tražio tajm-aut ne bi li uspostavio miran, strpljiv i efikasniji napad.

Poslije udarca Jankovića lopta je prošla u Bijačev ugao za 6:4. Uslijedila je zatim bomba Ćuka, lopta se odbila o usamljenog Vrlića koji je savladao kolegu iz hrvatske reprezentacije Bijača za 6:5. Imao je Ćuk priliku da izjednači. Poslednji napad je Olimpijakos izveo poslije tajm-auta Milanovića sa igračem više. Nije bilo realizacije, Genidunas je pogodio prečku.

Odličnu igru Ćuk je nastavio i poslije velikog odmora. Sjajnim potezom je izbacio odbranu rivala iz igre, proigrao Lukića koji je izjednačio na 6:6. Bio je to znak da domaćin krene. Za dva minuta tri lopte poslije odličnih šuteva su završili iza Dobožanova. Golovi Vamoša i Martona su bili baš majstorski. Sa igračem više Kolomvos je potom asistenciju Filipovića pretvorio u vođstvo od četiri gola 10:6.

Nastavili su grčki centri Kolomvos i Murikis da muče rivala. Murikis je iznudio peterac za gol Fudulisa i seriju od 5:0 i obezbijeđen trijumf prije poslednje četvrtine. Seriju je prekinuo Branković sa igračem više poslije još jedne odlične asistencije Miloša Ćuka. Potom je viđena sjajna odbrana Dobožanova poslije zicera Murikisa. Stevanović je drugim tajm-autom pokušao da uhvati još više priključak. Nije bilo gola. Filipović je blokirao a zatim u napadu asistirao Murikisu za još jedan pogodak.

Tako je Radnički doživio još jedan poraz. Na bodove u Pireju nije ni mogao da računa ali igrom, posebno u prve dvije četvrtine ostavio je solidan utisak. Olimpijakos je znalački koristio sve što je mogao, Milanović je mogao da bude zadovoljan.

Imamo kratak roster, dosta mladih igrača u timu je bilo večeras i nismo mogli u kontinuitetu da odigramo kako smo željeli. Čestitam Olimpijakosu. Vidjećemo se u narednom kolu a naš cilj ostaje isti, plasman na četvrto mjesto u grupi“, realno je komentarisao Uroš Stevanović.

Zadovoljan sam pobjedom, korak bliže fajnal-ejtu. Opet smo loše počeli, sa greškama u odbrani. Kasnije se sve popravilo, trijumf od šest golova je lijep rezultat“ rekao je Igor Milanović.

ŠAMPION RUTINSKI

Aktuelni prvak Evrope, Pro Reko, imao je lakši trening u Tbilisiju protiv domaćeg Dinama 13:3 (3:0, 2:1, 4:2, 4:0).

Golove za Reko postigli su: Bandžamin Halok i Gonzalo Ećenike po tri, Đerđo Zalanki, Luka Lončar i Andrea Fondeli po dva, Aron Janger jedan. Aleksandar Ivović nije bio u sastavu. Golove za Dinamo, postigli su: Stefan Pješivac, Andrija Vlahović i Saba Tešelašvili po jedan.

REZULTATI I SATNICA

A grupa: Dinamo Tbilisi – Pro Reko 3:13, Olimpijakos – Radnički 13:7, Hanover – Vuljagmeni (19), Jadran ST – Barselona (19). Trenutni plasman: Olimpijakos 18, Pro Reko 18, Barseloneta 15, Radnički 8, Jadran ST 7, Vuljagmeni 7, Hanover 3, Dinamo Tbilisi 0.

B grupa (srijeda): Marsej – Breša (18.30), OSC – Ferencvaroš (19.30), Sabadelj – Novi Beograd (19.30), Špandau – Jug (19.30). Trenutni plasman: Breša 15, Novi Beograd 13, Ferencvaroš 12, Jug 8, OSC 6, Špandau 5, Marsej 4, Sabadelj 4.