Rade Bogdanović, nekadašnji fudbaler sarajevskog Željezničara, Verdera i Atletika poznat je po svom britkom jeziku. Voli da komentariše sportska dešavanja u domaćim krugovima, a nebrojeno puta bio je brutalan prema Crvenoj zvezdi, reprezentaciji Srbije, selektoru Draganu Stojkoviću i Partizanu.
Ovaj put Rade Bogdanović dotakao se aktuelnog stanja u FK Partizan, sagledavajući situaciju koja je snašla crno-bijele poslije dolaska novih ljudi Rasima Ljajića, Predraga Mijatovića, Milke Forcan i Danka Lazovića. Bio je izrazito kritički nastrojen.
– Vraćam se na moju priču od prije četiri godine kada sam rekao da niko neće htjeti da trenira Partizan, mislim na struku, a bojim se da će doći i vrijeme kada niko od igrača neće željeti da dođe u taj klub. Veoma loša situacija, u klubu valjaju samo navijači. Oni su vjerni i odani, popularni „Grobari“, ako mogu šta da im poručim, mogao bih da im kažem da se naviknu na ovu situaciju. Žao mi je, ali potrajaće. Uprava koja je do sada radila, mogu slobodno da kažem da ne znaju ništa, a i ne ide ih – rekao je Rade Bogdanović.
Komentarisao je bivši fudbaler i smenu trenera Sava Miloševića, koja po njemu nije trebalo da se desi.
– Napravili su rezove u prva dva mjeseca, baveći se trivijalnim stvarima. Smjena Sava Miloševića je došla u veoma lošem momentu, te po meni nije do nje trebalo ni da dođe. Pogotovo što, u tim sukobima i tenzijama mora biti „hladna“ glava. Ako ništa, trebali su da sačekaju Božić, novogodišnje praznike pa da mirno riješe sve. Pokušavaju da preko noći prelome mnoge stvari, međutim, tu bez novca ne može ništa. U klub treba da dođe neko ko će da donese novac, a ne samo ideje i ideologije koje ne idu uz Partizan – objasnio je Bogdanović.
Da podsjetimo, Rade Bogdanović napustio je Sarajevo 1992. godine kao fudbaler Željezničara. Došao je u Beograd posljednjim letom iz rodnog grada, pred početak ratnih sukoba.
– U Beogradu imali smo plaćenu hranu i smještaj u hotelu „Mladost“ od strane FK Partizan. Bili smo dobro primljeni od FK Partizan, osjećali smo se kao da smo pod ugovorima – otkrio je Rade Bogdanović jednom prilikom.
Imao je dogovor da ostane u Partizanu, a Nenad Bjeković mu je ponudio ugovor na četiri ipo godine. Taman kada je trebalo da stavi paraf i obuče crno-bijeli dres, dobio je ponudu iz Južne Koreje. Kako je sam Rade Bogdanović jednom prilikom otkrio, na ruke je od ljudi iz Južne Koreje dobio 120.000 dolara. Potpisao je za klub Pohang Atoms, gdje ga je čekala mjesečna plata od 5.000 dolara, plus premije. Potpisao je ugovor na dvije godine.
(Kurir)
