Radanović: Pojedinci nisu bili glavama u utakmici

0

Vaterpolisti Jadrana nalaze su u situaciji na kakvu nisu navikli u domaćim takmičenjima. Novljani nakon prve utakmice finala plej-ofa prvenstva Crne Gore zaostaju za najvećim rivalom Primorcem. Uz to, prepustili su rivalu prednost domaćeg bazena.

Nismo uspjeli da se snađemo na njihovu zonsku odbranu u drugoj četvrtini. Nekoliko igrača nije bilo u utakmici i Primorac je to iskoristio na najbolji način“, rekao je šef stručnog štaba Jadrana, Petar Radanović.

Novljani su samo jednom vodili danas, nakon pogotka Uroša Vučurovića na startu treće četvrtine (4:5) i nisu ni zaslužili više od poraza.

Napad sa igračem više je bio loš, ili smo bili brzopleti ili je lopta skoro kružila čime smo dozvoljavali vaterpolistima Primorca da se namjeste u odbrani, tako da naše varijante u napadu nismo mogli da sprovedemo na pravi način“.

Radanović je govorio o tome da je ovo rijetka situacija za njegov tim na startu plej-ofa.

Od 2021. godine se nismo nalazili u ovako delikatnoj situaciji. Vidjelo se po mečevima u ligaškom dijelu takmičenja da će ova serija proteći u egalu. Probaćemo da se oporavimo do narednog meča. Jasno je da ćemo morati mnogo bolje da odigramo kako bismo pobijedili ovakav Primorac“, zaključio je Radanović.