Puni „topovi“: Čelsi ispraćen petardom

0

Fudbaleri Arsenala deklasirali su Čelsi rezultatom 5:0 (1:0), u odloženom meču 29. kola Premijer lige i nastavili borbu za titulu prva Engleske.

Utakmica se može opisati jednom riječju – dominacija. Arsenal je držao meč u rukama od početka do kraja i nije dopustio Čelsiju ni tračak nade da može do makar boda.

Arsenal je poveo već u 5. minutu kada je Leandro Trosar savladao Đorđa Petrovića i donio domaćinu vođstvo.

Rajs je progirao Belgijanca, koji iskosa sa leve strane gađa kroz noge srpskog golmana.

Do kraja prvo dijela nastavila se opsada gola gostiju, ali Petrović je u više navrata sačuvao mrežu svog tima.

Tobbdžije su nastavile u istom ritmu u nastavku, a Petrović je kapitulirao u 52. minutu kada je lopta došla pravo na loptu Benu Vajtu koji je pogodio mrežu.

Tek što su proslavili gol, došao je sljedeći. Martin Edegor je maestralno proigrao Kaija Haverca koji je povećao vođstvo na velikih 3:0

Njemac je bio i više nego raspoložen protiv svog bivšeg kluba, pa je i u 65. minutu pogodio mrežu totalno demoliranih i demotivisanih Plavaca.

Petardu je potpisao Vajt koji je, čini se, prije htio da centrira nego da šutne, ali kad vas hoće, onda sve ide kao po loju.