Prva liga Crne Gore: Budućnost slavila u derbiju

0

Budućnost je pobjedom u gradskom derbiju protiv OFK Titograda preuzela drugo mjesto, ali je i dalje na istom kada je u pitanju borba sa Sutjeskom – na minus sedam.

„Plavi“ su na Starom aerodromu slavili 2:1, i to evrogolovima u prvih sedam minuta – prvo je mrežu domaćina zatresao Mirković, a onda i Mijić.

Titograd se vratio u meč u 47. minutu kada je pogodio Mendi, ali tim Branka Brnovića nije imao mnogo problema da sačuva prednost.

Budućnost sada ima 35 bodova, koliko i Titograd, a Sutjeska je mirna na vrhu – ima 42 poslije trijumfa nad Petrovcem.

Petrovčani su u Nikšiću vodili golom Jamamota, koji je kasnije postao tragičar, jer je promašio penal za 2:2 nakon što su preokret šampionu donijeli Cicmil i Marković iz penala.

Iskra je u Golubovcima prekinula seriju Zete od 15 utakmica bez poraza (2:0), a pobjednika nije bilo u duelima Grblja i Rudara (1:1), te Mornara i Lovćena – 0:0.

Rezultati 21. kola

Sutjeska – Petrovac 2:1 (1:1)

Stefan Cicmil 28, Božo Marković (penal) 75 – Šo Jamamoto 27.

Šo Jamamoto (Petrovac) u 83. minutu je promašio penal.

OFK Titograd – Budućnost 1:2 (0:2)

Mamadu Mendi 47 – Luka Mirković 3, Miloš Mijić 7.

Zeta – Iskra 0:2 (0:0)

Vladislav Rogošić (penal) 69, Darko Nikač 78.

Nikola Krstović (Zeta) u 77. minutu je promašio penal, a u 86. je Igor Vujačič dobio drugi žuti karton.

Grbalj – Rudar 1:1 (1:1)