Prva crnogorska liga: Samo Budućnost i Rudar slavili

0

Odigrano 26. kolo Meridianbet 1. CFL, posljednje pred reprezentativnu pauzu, u kojem su pobjede upisale samo ekipe Budućnosti i Rudara.

Budućnost je novi trijumf ostvatila na gostovanju Jezeru i sa nova tri boda izjednačila se na tabeli sa Sutjeskom, koja je remizirala u odmjeravanju snaga sa Petrovcem. „Plavo-bijeli“ imaju i utakmicu manje u odnosu na glavnog konkurenta u borbi za naslov najboljeg u Meridianbet 1. CFL.

Izabranici Miodraga Džudovića do prednosti u duelu sa Jezerom došli su zahvaljujući Petru Grbiću – iskusni napadač pogodio je mrežu rivala udarcem sa ivice kaznenog prostora u 12. minutu susreta odigranog na Gradskom stadionu u Beranama. Plavljani su odgovorili na samom startu nastavka, preko Balše Toškovića, koji je matirao Dragojevića udarcem sa desetak metara. Ipak, u 50. minutu Lusero je udarcem sa dvadeset metara pogodio lijevi ugao Asanovićevog gola i postavio konačan rezultat susreta.

U derbiju 26. kola, odmjeravanju snaga Petrovca i Sutjeske, viđen je podjela bodova sa po jednim pogotkom na obje strane. Aktuelni šampion prvi je pronašao put do mreže protivnika – u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom poluvemenu defanzivac Bilali je bio najspretniji u kaznenom prostoru domaćina nakon prekida. Petrovčani su do izjednačenja došli nakon četiri minuta igre u nastavku i to zahvaljujući Nikoli Stijepoviću koji je pogodio sopstvenu mrežu.

Veliku pobjedu u borbi za opstanak upisala je ekipa Rudara na gostovanju Arsenalu. Pljevljacima je za nova tri boda bio dovoljan jedan pogodak – u 13. minutu susreta Velizar Janketić, vezista gostiju, udarcem glavom je matirao Nikića i donio svom timu sva tri boda.

Jedinstvo je pred svojim navijačima odigralo meč bez pogodaka protiv Dečića, dok je istim rezultatom završeno odmjeravanje snaga Mornara i Iskre.

Rezultati: Jezero – Budućnost 1:2 /Tošković 46 – Grbić 12, Lusero 50/, Petrovac – Sutjeska 1:1 /Stijepović (ag) 49 – Bilali 45+3/, Arsenal – Rudar 0:1 /Janketić 13/, Jedinstvo – Dečić 0:0, Mornar – Iskra 0:0.