Koordinator za odnose sa javnošću i međunarodnu saradnju Kulturnog centra Novog Sada Marija Stojković u petak u 12 časova posjetiće Nikšić i tom prilikom imati sastanak sa predstavnicima kulturnih centara i ustanova iz različitih krajeva Crne Gore.

 

Tema susreta kulturnih poslenika biće predstavljanje kulturnih sadržaja crnogorskih umjetnika, ostvarenja i programa tokom 2022. u Kulturnom centru Novog Sada. Kao što je poznato, Novi Sad je Evropska prestonica kulture, upravo naredne godine. Predstavnica KCNS, Marija Stojković imaće susrete sa predstavnicima gradske vlasti u Nikšiću u čijoj organizaciji se događaj i održava. Kulturna razmjena koja će uslijediti, podržana je od strane gradonačelnika Novog Sada Miloša Vučevića i gradonačelnika Nikšića Marka Kovačevića.

Tagovi