Kajri Irving, suspendovani bek Bruklin Netsa, sastao se sa komesarom NBA lige Adamom Silverom.

Sjajni bek odlukom kluba nema pravo da igra na pet utakmica, a razlog je to što je odmah odbio da se izvini zbog promocije antisemitizma.

Irving je nešto kasnije obrisao sporni tvit i izvinio se na Instagramu, jer je promovisao materijal filma „Hebrews to Negroes: Wake Up Black America.”

Pored problema koje ima sa NBA ligom, Irving će morati da izgladi i odnose sa klubom koji su narušeni još prošle godine kada je odbio da se vakciniše i zbog toga propustio veći deo sezone.

Irving neće igrati ni u derbiju Njujorka protiv Niksa, a u tim će se vratiti na drugom od četiri vezana duela na turneji po Zapadnoj obali.

(sk)

Tagovi