Primorac preživio penal rulet sa Špancima

0

Vaterpolisti Primorca su jednom nogom u osmini finala Evro kupa. Marko Gopčević i drugovi su u drugom kolu kvalifikacionog turnira na bazenu „Zoran Džimi Gopčević” savladali Terasu rezultatom 14:12 nakon peteraca. Meč je u regularnom toku završen rezultatom 9:9 (1:0, 2:3, 3:2, 3:4 – 5:3).

Heroj pobjede bio je golman Aleksandro Kralj, koji je u četvrtoj seriji peteraca odbranio udarac Bargalju. U regularnom toku utakmice domaćine su „vukli” Marko Mršić i sedamnaestogodišnji Tim Perov.

Kotorani su igrali sa puno oscilacija, odbrana je bila na nivou, nisu primili gol tokom prvih 11 minuta i 13 sekundi i golovima Mršića vodili su 2:0. Napad je bio problem, nakon gola Đorđija Stanojevića za 3:1, izabranici Zorana Maslovara tačno 5,51 minuta nisu uspijevali da nađu put do mreže. Španci su to iskoristili da preokrenu na startu treće dionice.

Domaći su u finišu trećeg kvartala sa dva gola mladog Perova uspjeli da povedu 6:5.

Mršić je remek djelom na startu poslednje četvrtine kompletirao seriju 3:0 za plus dva.

Kotorani su popustili u finišu, dozvolivši Đordi Ćiku i Gonzalu Lopezu da na 45 sekundi do poslednjeg zvuka sirene izjednače na 9:9.

Draško Brguljan je parabolom pokušao da donese trijumf timu iz drevnog grada, ali je lopta završila na stativi. Zatim je i Terasa mogla do pobjede, Kralj je odbranio šut Ćiku.

U seriji peteraca golove za Primorac su postigli Mršić, Gopčević, Stanojević, Petar Ćetković i Nikola Marković. Za Terasu su precizni bili Ćiko, Lopez i Alarkon.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Mršić sa četiri gola, Perov je dao gol manje. Marković, Ćetković i Stanojević su dali po dva, a Gopčević jedan gol.

Lopez je bio najefikasniji u poraženom timu sa četiri pogotka.

Primorac danas (subota) od 18 časova igra sa favorizovanim Hanoverom, dok se u poslednjem kolu u nedjelju sastaje sa Peristerijem. Za prolazak u Top 16 rundu Kotoranima će biti dovoljan samo trijumf nad Grcima.