Preživjeli Proleter: Stojković i prečka spasili Partizan

0

Partizan je “preživio” gostovanje novosadskom Proleteru na stadionu Karađorđe i odnio tri boda! Kažemo preživio, jer iako je slavio sa 1:0 u osmom kolu Superlige, može se reći da je domaćin propustio dobru priliku da napravi iznenađenje i saplete favorita.
Malo toga je bilo za pohvalu u igri ekipe Zorana Mirkovića, koja je praktično samo u jednom periodu prvog poluvremena igrala relativno kvalitetno i tada je i stigla do gola. Ponovo je proradio tandem Goran Zakarić – Rikardo, pa se u 13. minutu fudbaler sa Zelenortskih ostrva lijepo snašao na petercu i postigao drugi superligaški gol.
I to je otprilike bilo to što se tiče Partizana. A Proleter će imati za čim da žali u drugom poluvremenu – penalom koji nisu iskoristili, tačnije odbranio ga je odlični Vladimir Stojković, kao i dva puta pogođenoj prečki gola gostiju.