Prekinuli niz poraza: Budućnost pobijedila Igokeu

0

Budućnost je prekinula seriju od osam poraza u svim takmičenjima, a Jasmin Repeša je u hali Morača protiv Igokee (96:70) u 14. kolu Jadranske lige došao do prve pobjede otkako je preuzeo kormilo regionalnog šampionata.

Igokea je odlično igrala u prvom poluvremenu, dok je Budućnost djelovalo potpuno anestezirano, kao da se domaćima nije igrala košarka ovog nedeljnog popodneva.

Gosti su igrali bez kompleksa i straha, raspoloženi su bili Danilo Anđušić i Oliver Lafajet, pa je Igokea sredinom druge četvrtine stigla i do devet poena prednosti (39:30).

U takvoj situaciji bilo je za očekivati da trener domaćih Repeša tokom pauze na poluvremenu pokušati da probudi i razdrma ekipu.

To mu je, očigledno, pošlo za rukom jer je Budućnost u trećoj deonici serijom od 14:2 napravili preokreta i u potpunosti preuzela u svoje ruke kontrolu nad utakmicom.

Petar Popović i Noris Kol “bombardovali” su koš gostiju sa distance, timska igra u odbrani konačno je zaličila na nešto ozbiljno, pa su domaći polako, ali sigurno otvorili vrata pobjede.

Popović je utakmicu završio sa 14 poena, a Goga Bitadze je na to dodao još 12. Kod gostiju su Anđušić i Tomislav Zubčić postigli po 17 poena.