Postigao gol i pet puta asistirao: Mesi oborio rekord MLS-a (VIDEO)

0

Fudbaleri Intera, predvođeni fantastičnim Lionelom Mesijem, pobijedili su na svom terenu Njujork Red Bul rezultatom 6:2 u okviru MLS lige.

Mesi je briljirao na ovoj mrču, pošto je zabilježio pet asistencija i jednom se upisao u listu strijelaca.

Mesi je postao prvi igrač u istoriji MLS lige sa pet asistencija na jednoj utakmici.

Argentinski as je, ujedno, postao i prvi fudbaler u istoriji MLS lige, koji se upisao u strijelce na šest uzastopnih susreta.

Mesi je na meču sa Njujork Red Bulom postigao gol u 50. minutu.

Luis Suares je, s druge strane, ostvario het-trik, pošto se upisao u strijelce u 69, 75. i 81. minutu. Matijas Rohas je postigao dva gola i to u 48. i u 62. minutu.

Kod gostiju, u strijelce su se upisali Dante Vanzeir u 30. minutu i Emil Forsberg iz penala u sedmom minutu nadoknade vremena.