Novak Đoković izgubio je svoj prvi meč na turniru iz serije 250 u Adelejdu, u konkurenciji parova.
Đoković i Vašek Pospišil dobili su prvi set, ali su na kraju bolji bili Tomislav Brkić i Gonzalo Eskobar sa 4:6, 6:3, 10-5.
Imali su Novak i Kanađanin vođstvo 4-3 u super taj brejku, ali su rivali bolje završili meč.
Đoković će se u singlu u prvom kolu sastati sa Konstantom Lestijenom, 30-godišnjim Francuzom koji je trenutno 65. na ATP listi.
Novak je već dobio i potencijalnog rivala u drugoj rundi. Bio bi to još jedan Francuz – Kventin Alis. On je u prvoj rundi savladao domaćeg igrača Džordana Tompsona sa 6:3, 6:4.
(sk)
