Poraz na debiju Repeše: Armani počistio Budućnost

0

Imaće mnogo neprospavanih noći hrvatski stručnjak Jasmin Repeša dok sve svoje ideje implementira u podgoričćki sistem. Nekadašnji trener Cedevite nije se proslavio na evroligaškom debiju u Milanu. Manekeni su šutem za tri poena izbušili krhku odbranu Đetića i stigli do osme pobjede u Evroligi – 111:94

Nije imao mnogo vremena Jasmin Repeša da udari lični pečat, ali očekivalo se da će Budućnost pokazati reakciju poslije poraza od Crvene zvezde. Desilo se suprotno. Gosti nisu postojali na terenu u prvih deset minuta. Armani je kažnjavao slabo vraćanje i očajnu odbranu Budućnosti i sipao sa svih pozicija. O tome kako je igrala Budućnost najbolje iilustruje sledeći podatak: Armani je u prvoj četvrtini postigao 36 poena.

Činilo se da se sprema katastrofa crnogorskog predstavnika u gradu mode. Prosto, Armani je za razliku od Budućnosti igrao timski. Kada god su gosti uspijevali da zapuše jednu rupu, pojavljivala se nova. Armani je na kraju imaju petoricu igrača sa dvocifrenim učinkom.

Manekene je do trijumfa predvodio bivši reprezentativac Srbije Vladimir Micov. Momak koji igra sjajnu sezonu meč je završio sa 20 poena, dva skoka i pet asistencija. Postigao je i dvije trojke iz tri pokušaja. Pored njega velike probleme podgričkoj odbrani zadavao je Kuzminskas, strelac 19 poena.

Armani je bio raspoložen za šut sa tri poena. Pogodio je 16 trojki iz 30 pokušaja.

Jedino što će Podgoričani pamtiti sa gostovanja u Milanu je partija Goge Bitadzea. Mladi Gruzin je pokazao da može da odgovori zahtevima evroligaškog nivoa. I možda bi Budućnost bila konkurentnija da Bitadzer nije brzo ušao u problem sa ličnim greškama.

Za 25 minuta na parketu Bitdaze je postigao 23 poena i imao osam skokova.