Blistao je Mateuš Ponitka na minulom Evrobasketu. Odveo Poljsku do polufinala, ubilježio jedini tripl-dabl na turniru, tek treći zvanični u istoriji takmičenja. Potom je potpisao ugovor sa Panatinaikosom, ali je u razgovoru za medije iz domovine istakao da ga u narednom periodu možda i neće biti u državnom timu.
„Ozbiljno razmišljam o dužoj pauzi. Mislim da je ovo dobro vrijeme za druge momke da se dokažu. Umoram san od konstante drame i skandala. Volio bih da odmorim od svega toga„, rekao je Ponitka.
On je pred kontinentalnu smotru imao javni sukob sa bratom Marcelom koji ga je otpužio da zbog njega ne dobija priliku u državnom timu. Mateuš se tim povodom i oglasio, govorio o velikom porodičnom sukobu i istakao da nije u stanju da sa bratom dijeli svlačionicu, ali da će se povući ukoliko struka smatra da je Marsel korisniji. Na kraju je očekivano otišao na Evropsko prvenstvo i bio jedan od najboljih igrača (13,4 poena, 5,7 asistencija i 5,3 skoka).
„Ljudi su htjeli da čuju istinu. Dugo nisam htio da govorim o tome, ali su ljudi na kraju dobili šta su željeli„, kratko je pojasnio košarkaš Panatinaikosa.
Poljska će zajedno sa Letonijom, Finskom i Kiprom biti organizator Evrobasketa 2025. Poslije Ponitkinih reči, postoji realna mogućnost da ga dočeka bez kapitena.
(mozzart sport)


