Dok pandemija korona virusa i dalje hara Crnom Gorom i odnosi ljudske živote, licemjeri iz DPS-a napadaju ministarstvo zdravlja zbog teške epidemiološke situacije, a istovremeno ćute kada se organizuju manifestacije pod njihovim pokroviteljstvom gdje se mjere dramatično krše.

Dok većina građana poštuje propisane mjere, čuva sebe i svoje najbliže, postoji jedna određena grupa ljudi koja se uporno o mjere oglušava a ne smeta im da za epidemiološku sliku okrive ministarku zdravlja Jelenu Borovinić-Bojović.

Tako smo prethodnih dana svjedočili performansu sa cipelama, koji je pokazivao broj preminulih od korona virusa. Organizator performansa Aleksandar Saša Zeković traži ostavku ministarke zdravlja.

Ovaj performans je bio osuđen od strane brojnih političkih aktera.

Ništa ovdje ne bi bilo čudno da upravo ista ova grupacija ljudi nije organizovala maraton u Podgorici. Kada kažemo grupa ljudi, naravno mislimo na DPS. Naime u nedjelju je u Podgorici organizovan maraton „Millenium run“ u organizaciji Glavnog grada. Naveli su da su poštovali epidemiološke mjere iako pri ovakvim sportskim manifestacijama mjere i nije moguće poštovati.

Maratonu je prisustvovao i gradonačelnik Podgorice koji je istrčao nevjerovatnih 5 kilometara!

Da li je licemjerno jedne nedjelje organizovati protest protiv ministarke zdravlja i epidemiološke situacije a sledeće nedjelje organizovati sportski događaj gdje se širi epidemija?

Gdje su danas ti veliki borci za ljudska prava, da protestvuju ispred zgrade predsjednika Opštine Podgorica? Gdje su da tamo izvedu neki performans i osude kršenje mjera? Naravno, nema ih. Jer im je odanost DPS-u važnija od građana!

Tagovi