A.M. (37), policijski službenik PU Beograd – PS Zemun uhapšen je zbog šverca narkotika.
– Policijskom službeniku A.M. u saradnji sa Službom unutrašnje kontrole Odsjeka u Nišu određeno je zadržavanje u trajanju do 48 sati zbog postojanja osnova sumnje da je učinio krivično djelo iz čl.246 st.7 Krivičnog zakonika.
– Prilikom redovne kontrole od strane Interventnog odjeljenja 2.5.2025. godine u 21.20 časova na benzinskoj stanici „OMV“ Ražanj, putničkog motornog vozila kojim je on upravljao, pronađena su dva džaka bruto mase od oko 70 kilograma sa bijelim tabletama okrugle boje za koje je vještačenjem utvrđeno da se radi o supstanci koja služi za izradu amfetamina te će on uz krivičnu prijavu biti priveden i saslušan u Osnovnom javnom tužilaštvu u Aleksincu- saopštila je ova pravosudna institucija.
Ukoliko bude osuđen, policajcu prijeti kazna zatvora od dve do osam godina koliko Krivični zakonik propisuje za one koji nabavljaju, posjeduju ili daju na upotrebu materijal i supstance za koje znaju da su namijenjene za proizvodnju opojnih droga.
(Tanjug)
