Podmlađeni delfini razbili Rumune

0

Srpska vaterpolo reprezentacija Srbije deklasirala je Rumune u 3. kolu Svjetske lige, pošto je u podmlađenom sastavu u Oradei pregazila domaćina rezultatom 14:7. Odolijevali su Rumuni u prve dvije četvrtine, na drugi odmor otišli sa aktivnih 7:7, ali onda su se delfini u prestalih 16 minuta igrali sa nedoraslim rivalom i savladali ga u tom periodu sa 7:0. Do trećeg slavlja u grupi A, Srbiju je sa četiri pogotka predvodio Dušan Mandić. Delfini su večeras bili podmlađeni i na klupi, na kojoj je umjesto Dejana Savića u selektorskoj ulozi bio Uroš Stevanović.
Naredni duel u okviru Svjetske lige, Srbija će odigrati 20. marta na gostovanju Crnoj Gori u meču koji će odlučiti osvajača prvog mjesta u grupi.