Podjela bodova u Humskoj: Partizan bio bolji, Zvezda preživjela

0

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 1:1 (1:0)
(Rikardo 33 – Boaći 73)

Partizan je diktirao tempo i dominirao više od sat vremena igre u 158. večitom derbiju, ali nije uspio da dođe do tri velika boda u okršaju nad Crvenom zvezdom, zahvaljujući kojima bi makar do srijede preuzeo lidersku poziciju Superlige. Aktuelni šampion je uspio da iskoristi period nešto bolje igre u poslednjih pola sata utakmice i u 72. minutu diskutabilnim golom Ričmonda Boaćija stigne do velikog boda u večerašnjem okršaju u Humskoj – 1:1 (1:0).

Crno-beli su propustili da priliku da krunišu kvalitetniju igru tokom najvećeg toka utakmice. Zasluženo su vodili golom Rikarda Gomeša iz 33. minuta utakmice i na početku drugog dijela mogli da riješe pitanje pobjednika preko Danila Pantića, ali su poslije malo pali što su gosti uspjeli da iskoriste. Ipak, ovakva igra bi mogla da predstavlja ozbiljan podstrek za ekipu Zorana Mirkovića, koju sada niko ne smije da otpiše u borbi za šampionsku titulu.