Podgorički plavo-bijeli se osamili na vrhu Prve crnogorske lige

0

Kompletirano je 18. kolo Prve crnogorske fudbalske lige, a dva najzanimljivija meča su odigrana u Baru i Radanovićima. Budućnost je poslije velike borbe pobijedila Mornar sa 2:1, a meč između Arsenala iz Tivta i Sutjeske je završen bez pobjednika (2:2), iako su Nikšićani dva puta imali prednost.

Budućnost je odlično otvorila meča protiv Barana, pa je sredinom prvog poluvremena u režija Marka Bakića povela sa 1:0. Bakić je bio siguran sa bijele tačke, istu priliku je imao i Mornar u samoj završnici prvog poluvremena, ali Aleksandar Vujačić nije uspio da je materijalizuje. Tačnije, pogodio je stativu. Zoran Petrović je pogodio za 2:0, a nadu ekipi Mornara vratio Marko Bakić, koji je zatresao i sopstvenu mrežu – 1:2. Na radost navijača Budućnosti, a na žalost navijača Mornara, mreže su mirovale do kraja meča.

Sutjeska nije uspjela da slomi otpor Arsenala iz Tivta. Nikšićani su poveli u režiji Holanđanina, Tajrona Konrada koji je bio siguran sa bijele tačke. U nastavku meča, Arsenal je stigao do izjednačenja, a strijelac je u 55. minutu bio Ivan Bulatović. Samo četiri minuta kasnije, Dragan Grivić je ponovo donio prednost Nikšćanima, a konačan rezultat, na dvadesetak minuta prije kraja postavio je Ivan Bulatović.

Petrovac je na svom terenu uspio da savlada ekipu Iskre sa 1:0, a ulogu meč vinera prigrabio je Zoran Mikijelj, koji je u završnici meča uspio da zatrese mrežu ekipe iz Danilovgrada. U ostalim mečevima, golova nije bilo. Jedinstvo – Rudar 0:0, Jezero – Dečić 0:0.

Tabela: Budućnost 37, Sutjeska 34, Dečić 28, Petrovac 27, Arsenal 25, Jedinstvo 23, Jezero 21, Rudar 19, Mornar 16, Iskra 14.