Podgoričani ukrotili „pantere“: Budućnost se revanširala FMP-u

0

Košarkaši Budućnosti ubjedljivo su savladali FMP u 18. kolu ABA lige 84:58 (21:22, 22:14, 22:6, 19:16). Izabranici Vladimira Jovanovića su pobjedom nad „limenkama“ i zahvaljući iznenađenju MZT-a protiv Cedevita Olimpije sa petog skočili na treće mjesto tabele regionalnog takmičenja.

Tim iz Železnika je parirao domaćima u prvom poluvremenu, vodio poslednji put 36:32, nakon čega je uslijedila nevjerovatna serija Podgoričana 33:4 za velikih plus 25 u finišu treće četvrtine. Tilman je sa zvukom sirene koja označava kraj trećeg kvartala pogodio za 65:42, tako prekinuvši prazan hod svog tima, ali je bilo jasno da će se „plavi“ revanširati „panterima“ za poraz u prvom dijelu sezone.

Budućnost je do pobjede predvodio Tre Bel Hejns sa 20 poena. Dvocifreni su bili još Džej Džej O’Brajen sa 11 i Alfa Kaba sa 10 poena.

Svijetle tačke u redovima FMP Železnika su bili Paulius Valinskas sa 19 poena, te debitant Ostin Tilmen sa 13 poena.