Podgoričani odigrali za Barane: SC Derbi se prošetao Novim Mestom

0

Košarkaši SC Derbija savladali su Krku u Novom Mestu 97:72 u 19. kolu ABA lige.

Studenti su upisali drugi uzastopni, ukupno deveti trijumf ove sezone.

SC Derbi je u Novom Mestu opravdao ulogu favorita, već u prvoj četvrtini stekao je dvocifrenu prednost.

Istim tempom SC Derbi je nastavio i u drugoj dionici. Jedini pad doživjeli su sredinom drugog perioda igre. Domaćin je uspio serijom 9:0 da se vrati na četiri poena zaostatka (37:33). Nalet Krke odbijen je serijom 7:0. Prednost je nastavila da raste i na poluvremenu je bilo visokih 52:38.

Posle nešto više od četiri minuta igre u drugom poluvremenu po prvi put je bilo i +20 za SC Derbi, 65:45. Trojkom Zorana Vučeljića sa zvukom sirene Podgoričani su sa tim viškom ušli u posljednjih 10 minuta igre (77:57).

U četvrtoj dionici prednost je rasla, a SC Derbi je rutinski priveo meč kraju i došao do trijumfa.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Emir Hadžibegović sa 20, Mateo Drežnjak ubacio je 18, a Luka Bogavac 15 poena. U slovenačkom timu najbolji je bio Miha Cerkvenik sa 18 koševa.