Podgorica trijumfom u Danilovgradu ostala na trećem mjestu

0

Danas je odigrana odložema utakmica 24. kola Druge crnogorske fudbalske lige između Iskre i Podgorice u kojoj je gostujući tim slavio 2:1.

Ovo je bio treći trijumf Podgorice nad Danilovgrađanima ove sezone, a gosti su ujedno i ovom pobjedom prekinuli niz od dva uzastopna poraza.

Već u sedmom minutu Podgorica je došla do pogotka kada je mrežu tresao Bojan Kopitović. Bolje su gosti stajali na terenu, držali loptu stvarali prilike, pa su tako do kraja prvog poluvremena, tačnije u njegovom finišu uspjeli da dupliraju prednost. Gol je postigao Kristijan Radunović.

Iskra je tek na 15 minuta prije kraja uspjela da “zakuva” utakmicu pogotkom Balše Globarevića za 2:1, ali do kraja meča nisu uspjeli da dođu do boda ili eventualnog preokreta pa je iz meča sa maksimalnim učinkom izašla Podgorica.

Podgoričani su se ovom pobjedom odlijepili sa 46 bodova od prvog pratioca Grblja i u zoni su baraža, dok je Iskra sa 32 boda ostala na poziciji broj sedam.