Pobjeda u Ljubljani: Budućnost bježi od četvrte pozicije

0

Partizan ostaje na mjestu broj četiri, Budućnost nikako ne želi da sebi živog zagorča sudarima sa Crvenom zvezdom već u polufinalu Jadranske lige. Olimpija je dala sve od sebe, ali posle 53 primljena poena u prvom poluvremenu nije mogla više od časnog poraza u Ljubaljani – 77:71 za aktuelnog šampiona Jadrana u 17. kolu ABA lige.

Statistički gledano Edvin Džekson sa 18 poena i Noris Kol sa osam – ali i po sedam skokova i asistencija – bili su najzaslužniji za novu pobedu Podgoričana, mada ne bi trebalo zaboraviti ni Kotija Klarka koji je bio smirene ruke u dva navrata kada je Olimpija u poslednjoj četvrtini prilazila na samo četiri zaostatka. Baš je Koti Klark u tada ubacio sedam vezanih poena za Budućnost i odveo ih na bezbjednu udaljenost, posebno zbog toga što je Olimpija u samom finišu previše žurila i pomalo silovala šut za tri poena.

Ipak, ako Slovenci žele da potraže uzrok poraza on nije u napadu, već u očajnoj odbrani u prvom poluvremenu, prije svega u drugoj deonici kada je Budućnost strpala Olimpiji čak 30 poena. Za prvo poluvreme čak 53 za plus 15 na pauzi i grč u rukama domaćih u nastavku meča.

U takvom meču odskočio je Domen Lorbek sa 19 poena, ali sam nije mogao protiv evroligaške ekipe Budućnosti.