Pobjeda Partizana u Novom Sadu: Markovići i Jojić srušili Proleter

0

Fudbaleri Partizana teže nego što se očekivalo slavili su na gostovanju Proleteru u Novom Sadu 3:1 u pretposlednjem meču 34. kola Ling Long Superlige.

Partizan je poveo u relativno ranoj fazi utakmice kada je Svetozar Marković u 17. minutu iskoristio centaršut iz slobodnog udarca Miloša Jojića i drugi put u nedelju dana postigao gola na stadionu „Karađorđe“.

Partizan je do kraja poluvremena imao solidne prilike preko Aleksandra Miljkovića i Makija Banjaka, ali je i Proleter pokazao zube i imao najbolju šansu do odlaska na odmor preko Ivanovića, čiji udarac je zamalo završio preko gola.

U nastavku igre crno-bijeli su težili da drugim golom riješe pitanje pobjednika, a djelovalo je da će biti tako kada je Lazar Marković na asistenciju Bibrasa Natha u 76. minutu povisio na 2:0.

Djelovalo je da će završna trećina drugog poluvremena biti čista formalnost, ali je sve preokrenuo autogol Svetozara Markovića u 79. minutu.

Od tog trenutka Proleter je preuzeo konce igre, namjeran da dođe do izjednačenja i boda koji bi im podigrao poljuljano raspoloženje uoči ključnih borbi za opstanak.

Na drugoj strani, Partizan je oštećen zbog nepravedno dosuđenog ofsajda Takumi Asanu, koji je moguo da uđe u ozbiljnu priliku da nije bio nepropisno zaustavljen od strane linijskog sudije.

Tačku na meč stavio je Jojić golom u prvom minutu nadoknade vremena, nakon sjajne akcije u kojoj su učestvovali hitronogi Asano i Natho.

Partizan je tako stigao do četvrte uzastopne pobjede u prvenstvu, a pete u svim takmičenjima, a u narednom kolu gostuje TSC-u u Senti.

Proleter će u poslednja četiri kola ući sa samo bod više od zone ispadanja, a već u utorak ih očekuje teško gostovanje protiv Javora u Ivanjici.