Plzenj srušio Partizanove evropske snove

0

Srbija je ostala i bez drugog predstavnika u Ligi Evrope, pošto je Partizan ukupnim rezultatom 3:1 eliminisan od Viktorije iz Plzenja u 1/16 finala. Posle beogradkih 1:1, češki vicešampion je golovima Krmenčika i Čermaka savladao crno-bele sa 2:0. Četa Miroslava Đukića odigrala je najgori meč onda kada je bilo najpotrebnije, bez ijedne stvorene prilike pred golom Hruške. Sa druge strane Česi od prvog do poslednjeg minuta kontrolisali zbivanja na terenu, a u prvih 25 minuta propustili su tri izgledne prilike. Stojković je u dva navrata- u 11-om Horžavi i minut kasnije Kopicu odbranio zicere, dok je najbolju priliku za domaćina nakon kornera i spuštene lopte Hubnika, Kolarž sa sedam metara pucao preko gola. Jedini pokušaj Partizana vrijedan pomena u prvom dijelu igre bio je šut Pantića u 22. minutu sa 20-ak metara kada je nezgodno odskočila ispred čuvara mreže Viktorije koji ju je boksovao, međutim niko se od gostujućih fudbalera nije našao na pravom mjestu.
U 52. minutu Plzenj preko Reznika propušta šansu utakmice. Strijelac gola iz Beograda promašio je gol sa četiri metra. Nesigurna odbrana srpskog šampion poklekla je u 67. minutu, kada je nakon dubinske Hejdine lopte Krmenčik prevavario Ostojića i preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao Stojkovića. Bezidejni i nekonkretni bili su pokušaji Partizana da izjednači rezultat. Najbliži pogotku crno-beli su bili u 84. minutu kada rezervista Suma sa 17 metara šutira preko gola.
U četvrtom minutu sudijske nadoknade fudbaleri Plzenja ovjeravaju prolaz u osminu finala, nakon kontre tokom koje je Petržela prešao Stojkovića na centru, zatim vukao loptu do kaznenog prostora i pravomreno uposlio Čermaka kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.